Foninė fotografija: Skveras, kuriame stovės paminklas broliams Vileišiams

Apie projektą

Po kelerių metų Vilniaus panoramą papuoš paminklas, skirtas didiesiems tautiškumo skatintojams – broliams Vileišiams. T.Kosciuškos gatvėje esančiame skvere iškilsiantis paminklas bus statomas pagal bendrą skulptoriaus Regimanto Midvikio bei architektų Lino Krūgelio ir Ričardo Krištapavičiaus projektą. Projektų rėmėjų paiešką pradėjusi viešoji įstaiga „Vileišių kolegija” planuoja, kad paminklas bus pastatytas 2012 m.
 
Bendras trijų autorių projektas, vaizduojantis už stalo sėdinčius brolius Petrą, Antaną ir Joną Vileišius, buvo pripažintas geriausiu bendrame „Vileišių kolegijos“, Lietuvos architektų sąjungos ir Vilniaus miesto savivaldybės rengtame konkurse. Anot projekto autorių, brolių Vileišių, sėdinčių už stalo, idėja simbolinė, tačiau visiems suprantama, atspindinti jų tarpusavio ryšį ir santykius su visuomene.
 
 
,,Stalas yra simbolis, vienijantis visus tris brolius  kaip šeimos narius. Tuo pačiu metu stalas jungia juos su tauta, sprendžiant svarbius valstybės, kultūros, visuomeninius klausimus“, - sakė vienas iš projekto autorių, žymus Lietuvos skulptorius Regimantas Midvikis.